josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

Georgia is making sock puppets. each pair of socks cost $2. Georgia bought 6 pairs of socks. how much did she spend? Draw a number line to solve
What does every chemical reaction involve?
Copper wiring has been the standard used for communications systems since before the invention of the telephone in 1876. True or false?
A man earns 112$ interest in one year on an investment of $1400 what is the rate of his interest
[tex]1 \times \frac{916191}{1} [/tex]
A car dealer offered to lease a car for $1,600 down and $184 per month. If a customer accepted a lease contract of 2 years, how much did the customer have to pa
When james ll became king people opposed him because he was a
Parents take their 8-year-old daughter into urgent care. the history reveals a low-grade fever of unknown origin and recent onset of wetting the bed at night. a
Two cars leave towns 600 kilometers apart at the same time and travel toward each other. One car's rate is 14 kilometers per hour more than the other's. If
Could someone explain this.Brainliest