leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

at the movie theatre, child admission is $6.20 an adult admission is $9.40. On Thursday, three times as many adult tickets as child tickets were sold, for a tot
Who are the 3 scientist credited with the delvelopment of the cell theory
How do the particles in each state of matter move
ill give u brainliest El profesor __________ en el colegio Select one: a. trabaja b. mira c. canta d. habla por teléfono
The points (–5, 6) and (5, 6) are vertices of a hexagon. The line segment joining the two points forms one of the sides of the hexagon. Which statement explains
Please help!!! Solve for x.
Two types of software that are mandatory for any business are an accounting program and a ______ Security suite Gaming program Photography program Musi
what is the greatest common divisor of 33489, 3948, and 3949
Someone can learn something fully but not demonstrate that knowledge effectively through performance. T/F
_____ belonging to the dead wife provided the conclusive evidence in the Chicago Sausage King trial.