sandralezama80p7b8qr sandralezama80p7b8qr
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

A moving company had one sixth of a ton weight to move across town. If they wanted to split it equally amongst 4 trips, how much weight would they have on each trip

Respuesta :

Username11111111
Username11111111 Username11111111
  • 03-05-2018
1/24 of a ton.
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP Which equation could have been used to create this table? y = x + 6 y = x + 5 y = 6x y = 7x x y 1 6 2 12 4 24 5 30 8 48
How is the percent composition by mass determined?
If cheese costs $3.00 for 2 pounds what is the cost per pound? I need a quick answer please
Plz help me! I really appreciate it
Write an equation for the line parallel to the given line that contains C. C(1,4); y = 1/8x-4 (Write in slope intercept form)
Don't go, don't go to sleep Don't go, stay up and don't go im sad i just want some one to talk tooo
A craft show has an admission fee of $1.50 for children and $4.00 for adults. On Saturday 155 people came to the carnival and $520 was collected. How many child
b) 8 metallic cubical blocks of equal size are melted and joined together to form abigger cubical block. If each smaller block is 10 cm thick, find the thicknes
Describe the differences between citizenship, residency, and legal/illegal aliens.
divide 3/4 divided ny 2/5​