AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
It is possible to have what would be considered contradicting personality traits. true or false
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Question 1.1. Choose the correct answer. Nancy bought 360 tropical fish for a museum display. She bought 8 times as many goldfish as angelfish. How many of eac
I need a good speech topic about current events in our society that is debatable, exg global warming, should so and so stop doing so and so.
Explain how heat is transferred inside the earth through convection currents
Mrs.Traynor's class is taking a field trip to the zoo.The trip cost $26 for each student.There are 22 students in her class. Round each factor to estimate
Which amendment would strict constructionists look to in order to justify a limited interpretation of the Constitution?
15 liters increased by 60℅
what was unknown in europe before european explorers visited the americans
What was the Roman forum?