ayyyykeilyn
ayyyykeilyn
02-04-2018
Mathematics
contestada
Helppppppppppppppppp
Respuesta :
Tora0724
Tora0724
02-04-2018
A. 9.5h-30, because she we don’t know how many hours but she earns that much in one hour, but she loses $30 because she spends $6 each of the 5 days, so 6*5=30
B. It would just be a $20 more loss. -$30-$20= -$50, so 9.5h-50.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
which of the following is not a type of English Colony A. Royal B. Charter C. Joint-stock D. Propriety
show step by step on how to solve 3/4 P=4/5 P + 3/2
5. The process of dividing history into periods of time is called 49 O A. globalization. O B.periodization OC.categorization. O D.universalization.
1. Timmy goes to the fair with S40. Each ride costs $2. How much money will he have left after riding 16 rides?
How did the Third Estate want to vote?
What was the name of the ship on which the Pilgrims traveled to North America in 1620? ...
please answer ASAP. Thank You.
do I fear of losing something or someone in my life?why?
Alex buys six equally priced candy bars for $9.00what is the unit rate
7/9 - 13 /18 this is my question