aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Nigeria’s economy has relied on its oil industry to create jobs . When world oil prices dropped , their economy collapsed. This is a problem primarily caused by
Which aspect of communist economies kept them from matching the production efficiency and quality of free market economies
great Britain is an example of a core nation True or False
-( x + 4 ) = 2x + 35
Suppose that a particular artillery piece has a range r = 5710 yards . find its range in miles. use the facts that 1mile=5280ft and 3ft=1yard
One of the most damaging problems of the carter administration was its failure to win the release of u.s. hostages from
What is the elapsed time
Read the following excerpt from Sandra Cisneros’s story "Mericans." They’re not from here. Ladies don’t come to church dressed in pants. And everybody knows me
if the volume of a triangular prism is 120 base l is is 6 and base h is is 5 what is the height
PLEASE HELP ASAPPPPPP An advertiser rents a rectangular billboard that is 44 ft wide and 20 ft tall. The rent is $15 per square foot. For a billboard twice as t