KaitlynLucas2667 KaitlynLucas2667
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

Charlotte bought packs of hot dogs for $4 each. Eack pack has 8 hot dogs. If she spent $16 how many hot dogs did she get

Respuesta :

XOFAITHXO
XOFAITHXO XOFAITHXO
  • 02-03-2018
Charlotte bought 32 hot dogs for $16 a pack
Answer Link
allymead
allymead allymead
  • 02-03-2018
32 hotdogs
16/4=4
8*4=32
Answer Link

Otras preguntas

Combine like terms- 4-2x+5x
Sutherland Company listed the following data for 2019: Budgeted factory overhead $ 2,100,000 Budgeted direct labor hours 89,000 Budgeted machine hours 51,000
Rearrange these answers please.
The number of "destination weddings" has skyrocketed in recent years. For example, many couples are opting to have their weddings in the Caribbean. A Caribbean
2y - 3x = 9 4y + 3x = 12
what is 58 and 1 3 divided by 6 and 2 3
I’m not exactly sure how to do this precalc problem.
Given the volume of a rectangular prism is 192 and the length is four more than the width and the height is 6, what is the surface area
Find the selling price of a $6.98 filet mignon with a 40% markup.
In A Christmas Carol: Scrooge and Marley, the Ghost of Christmas Past brings Scrooge to six different points in his past. True False