holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

why are improvement required in traditional technology? give two reason.​
Think that the bullet points are numbers and tell be which numbers I should choose. Do the number order top to bottom.
WILL NAME BRAINLEST ONGG PLEASE HELP
WILL GIVE BRAILLEST IF YOU HELP ME!
did Neil armstrong love glamour? describe his personality​
Brian agrees to watch his neighbor’s dogs for 7 days. His neighbor provides a 128-ounce bag of dog food. Buster eats 20.5 ounces in 2 days and Roxy eats 22.5 ou
Hi, Everybody i have a question it is almost my B-day i want this lego set (Nintendo Entertainment System™) BUT THEY ARE SOLD OUT I NEED HALP
in a survey of 3,200 people who owned a certain type of car, 1,760 said they would buy that type of car again. What percent of the people surveyed were satisfie
ABCDE is a regular pentagon. Find each lettered angle measure.
History question plz help!!!