Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Which of the following could not be found on George W. Bush's political resume? a. member House of Representatives b. United Nations ambassador c. director of t
Alexander declared that Alexandria was destined to be the outstanding _____ center of the Mediterranean world. a. religious b. academic c. political d. economic
Which of the following sentences is writing in Passive voice? a. A massage should relax, not stress, you. b. A massage is given as a relaxing experience, not st
The Espionage and Sedition Acts of 1917 and 1918
Which of the following describes a major difference between the commercial revolution and the Industrial Revolution? a. The commercial revolution led to the ado
What compromise did the Federalists make in order to ensure ratification in Virginia and New York? a. to include a grievance list in the Constitution c. to coun
Which factor helped shift American opinion away from neutrality during World War I?
What are two cabinet-level positions?
Which observation provides evidence that a cell is most Likely a eukaryote
What does sub mean in the word substructure