Mckena Mckena
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

When buying bottles of Apple juice Ava spent $1.56 On a 12 -ounce bottle and $0.9 on a 6-ounce bottle. Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalent

Respuesta :

ang135
ang135 ang135
  • 04-02-2018
Ok so you divide them and then make sure that 1 is the denominator and the numerator can be anything else
Answer Link

Otras preguntas

how old was tony hawk when he started skateboarding?
I need help please ❗️❗️❗️❗️
(ii) Rule: To get the next term multiply the previous term by First term = 3
In what ways do you think Walter dean Myers was influenced by his son?
What countries comprised the Triple Alliance? Great Britain, Russia, France Serbia, Austria-Hungary, Germany France, Germany, Italy Germany, Austria-Hungary, It
Which three things are correct, pls help (:
what is super idol meme?​
What was the poet doing and what did he see describing the poem " The Daffodils"?
What side of the moon do we see during the first phase of the moon (also known as the New Moon)?
PLEASE HELP 40 PTS "THE FALL OFF THE HOUSE OF USHER" 5. What kind of illness does Roderick suffer from? What are his symptoms? 6. What kind of illness does his