courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

Which relation is a function?
In a large metropolitan area, past records revealed that 30 percent of all the high school graduates go to college. From 10 graduates selected at random, calcul
Why does Squealer tell the other animals that there is no resolution against the pigs moving to the farmhouse? He wants to keep the other animals submissive. H
help me please i dont understand it ​
15 points for brainlyest explanation not required state withier the statement below are a physical or chemical change P=physical C=chemical *if someone got one
write 63 as a product of prime factors, write the factors in acceding order
2/3 times what equals 24?
Write an essay on why it is important for professional dress and grooming
The ability of trees to transport water hundreds of feet up from the roots is at least partially due to... A. water’s high density. B. cohesion of the water mol
What was the purpose of the Mayflower Compact? a. to establish laws for the general good b. to ensure that only Pilgrims governed c. to establish a state religi