GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of letter spacing and word spacing?
Based on your answers to parts a, b, and c select the best lewis structure (electron-dot structure) for hoi.
A negative △H means an exothermic reaction. True False
Como se sintio gladys despues de la operacion
Como se sintio gladys despues de la operacion
If you want to become a pharmacist what should you major in
What’s “City upon a hill”?
what is the answer to this question???
what is an animal that has 4 legs?
if ABC measures 90o , what is the measure of AC