HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Find the volume of a cone with radius 30 in and slant height 50 in.
which one of the choices shows patient sally johnson that she paid 20.00 to the doctors office today?
Who wanna help me ??
Rotating teams more frequently is an example of __________ of the game to keep things fair.
How to convert 1 zm to Zm?
In a bacterium, we will find dna in _____.
Explain, in two to three sentences, why homonyms need to be carefully considered when analyzing a work.
I need help on this one
When a stalactite meets a stalagmite the result is a ________?
Who can explain what a nezz and a clincher are please explain?