23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

5 POINTS!! please help!! show work too! thank you !​
Write about your experience where your class monitor got hurt . Begin your story with : “The Monitor walked out of the classroom ....”
Expand the given power using the Binomial Theorem. (10k – m)5
Guys help me I need help what is 5/6 divided 1/2
What is the amplitude of a wave related to
Question5....................
Which expression is equivalent to p·q·q·q·q·q·q·q·q·q? 1. pq^9 2. 9pq 3. (pq)^9 4. (pq)^10
Complete the table to make this a proportional relationship
Simplify the given expression. Assume that no variable equals 0. (14x20y10 / 28x12y14)4
5 POINTS!! Please answer and show work! thank you so much :)))​