selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

In order to estimate the cost of painting a house, a painter needs to know the surface area of the exterior. Develop an algorithm for computing that value. Your
what are the physical characteristics of new york city?
The Cavaliers we're English nobility that settled in?​
Plzz help me figure out how to do this
Help will give Brainly points
Please i need this fast and a explanation
Can someone please help me please?
Evaluate the expression when x=8 and y=7. x+9y
Nick and Monica are paid $41.25 for their work. Nick worked 2.5 hours, and Monica worked 3 hours. They split the money according to the amount of time each of t
The circumference of a circle is 22π in. What is the area, in square inches? Express your answer in terms of \piπ.