niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

What is the definition for isthmus? Long, but narrow, topographical depression Formed by sediment from plant and animal remains Narrow strip of land connecting
Which statement best explains why water is known as a universal solvent? The attractive force between polar water molecules and nearby nonpolar molecules is str
What new jobs developed in farm villages
Is cities a collective noun
Catherine has $54. She plans to spend more than $20 of the money for a painting canvas. The rest will go toward paints. Each tube of paint costs $8.50. Assume t
Which of the following assets is the most liquid
Can you please help me with this? 14 + 5(x + 3) - 7x
Celery is on sale at both Greg's market in the veggie emporium at Greg's market a 5 pound bag of celery cost $2.85 and a veggie emporium a 7 pound bag of celer
"Fork, n. An instrument used chiefly for the purpose of putting dead animals into the mouth."—Ambrose Bierce is this a definition of a synonym or an analytical
What is the order pair on the letter B