reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
A 4.5 newton object is placed in a tank of water. If the water exerts a force of 4.0 newtons on the object, will the object sink or float?
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
what time is 9 hours and 30 minutes before. 4:25
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality
you have a full cylindrical glass of water that stands 8 inches tall and has a radius of 1.5 inches .if you pour the water into a larger cylindrical glass that
The circumference of a circle is 6.28.What is the area of the circle?
Horace read 160 pages in 4 hours. How many pages can he read in 6 hours??
How many eighths are there in 4 1/4