blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

The price of a stock market went down $4.25 on Monday and then $2.75 on Tuesday what was the overall change in price for the two days?
An airplane flies six hundred miles to the south; then, after landing and refueling, it flies due north for three hundred miles. What is the airplane's displace
What is the area of the moon?
What two facts can you double to find 8x4?
Of all the groups listed, which of the following was fighting communists in Nicaragua in the 1980s? A. the Contras B. the Republican Guard C. the Mujahedin D. t
Which sentence uses appropriate punctuation? Helen arrived unannounced when the house was a mess and we weren't ready for visitors. Helen arrived unannounced. W
why is it important that an experimental method is detailed?
a joint stock company was
0.55% as fraction in simplest form
0.8 is 10 times as great as what decimal