labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

family of solutions of the second-order DE y y 0. Find a solution of the second-order IVP consisting of this differential equation and the given initial condi
Make a PPT on "How Sikkim is working to end plastic pollution.
If you connected 10 of these 12V (10 W) lamps in parallel, to the 12V source, how much current would the source have to supply
A plane travels at a speed of 213 miles per hour. Work out an estimate for the number of seconds the plane takes to travel 1 mile.
He put the book on the table,​
Discuss four causes of road accidents in Ghana.​
berikan maklumat tentang sistem barter​
Does anybody know a nice place to watch the fireworks tomorrow around the San Francisco area??
please provide is matter about us pure all NCERT questions and answers ​
Create and configure databases in oracle database management system operation administration