mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
I need help!!! Please i need help.
Help erugent please Which Russian tsar Help defeat Napoleon and saw himself as the leader of European monarchs who opposed revolutionary change Ivan the Te
two angles are complementary. the large angle is 36 more than the smaller angle. what is the measure of the large angle?
What is the ratio of the length of an object in yards to the length of the same object in miles?
HELpppPPP AsSp - Why is it important to participate in a global economy? Write a paragraph of 2 to 3 sentences that explains your answer?
With the description of the different cell walls, membranes, and associated proteins set in the students' minds, you now need to introduce them to the idea that
Correct the sentence by selecting the proper pronoun usage. They assigned the solo parts to Ellen and her themselves. she themselves her theirselves she herself
A survey of 2,000 doctors showed that an average of 3 out of 5 doctors use brand x aspirin.how many doctors use brand x aspirin
Stephen Thublin invests $1,000,000 in a 45-day certificate of deposit with 6.55% interest. What is the total interest income from the investment?
Suppose your school costs for this term were $4900 and financial aid covered 3/4 of that amount. How much did financial aid cover? and How much do you still