makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Bailey and Elena compete in a swim race
Estimate the solution to the system of eqYou can use the interactive graph below to f2x + 3y = 6-4x + 3y = 12​
I have a precalculus problem about solving the equation can somebody help me please
Which are characteristics of macroeconomics ? I’ll put you as brainliest A) It examines how much is produced and the consumers willingness to buy. B)It demo
Thank you so much for anyone helping me
determine the intervals on which the function is increasing, decreasing, and constant
Find the distance between the coordinates (0, 4) and (10,4) and write the result in the empty box. Please answer you get 10 points!!!!
If y=3x^2 - 2x +5What is the average slope for this function between the points at:i. x= -3 and x= -1ii. x=-3 and x=0iii. x= 1-h and x= 1+hUSE DIFFERENCE
please help with steps: 18 - 24 (divide) (-6)
HELP PLEASE thank you ​