liz223
liz223
04-09-2017
Mathematics
contestada
What's the equation?
Respuesta :
royalroyfan1
royalroyfan1
04-09-2017
The answer is B. We are given that the person already paid $2.50 and it is constant and that each shirt adds $15.50 into the amount that is spent, and $32.50 is the maximum amount of money that you can spend.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
The job paid $25 for every 2 hours of work. Write an equation that represents how much the job pays, y, for x hours of work.
State two reasons why some molecules can pass through a certain membrane, but other molecules can not.
How does the line "Her train of thought screeched to a halt" in the last paragraph affect the mood of the passage? It suggests that Zoë's mind goes blank when h
Jamel bought 2 pounds of red apples and 3.2 pounds of green apples from the grocery store, where both kinds of apples are $1.65 a pound. How munch did Jamel spe
Is 3/9 a terminating decimal?
If for every 2 atoms of Chlorine-35 there are 5 atoms of Chlorine-38. What is the average mass?
HELP ASAP! Explain how meteorologists make weather predictions. Include at least two types of weather tools and how they help inform the predictions. Use comple
Résumé - Imaginez que vous avez fait un voyage. Où est-ce que vous avez voyagé et qu’est-ce que vous avez fait? Quel temps faisait-il pendant votre voyage? Wri
Find the volume and area for the objects shown and answer Question