jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

elements of a successful business man/woman
Who wrote a medical encyclopedia that was translated into Latin and widely used throughout Europe? a. Ibn Battutah c. Omar Khayyám b. Mehmed II d. Avicenna
The chromosome number in animals is kept the same from one generation to the next because of _____. binary fission multiple fission mitosis meiosis
All three of them are a little off, but Shavonne is the _______. quirky quirkier quirkiest
Two thirds of a number is equal to 20 what is the number
Lee's vacation is in 34/7 weeks.Which shows the number of weeks until Lee's vacation written as a fraction greater than one?
A yogurt costs 45p. How many yogurts can be bought for five pounds?
Earth would cool dramatically if the amount of greenhouse gases were to _____. A. stay the same B. decrease C. increase
What are the solutions of 3x2 + 14x + 16 = 0?
In F. Scott Fitzgerald's story "Bernice Bobs Her Hair," we are very likely to A. see Marjorie's personality as shallow. B. realize that Marjorie is sensitive t