youngandbad
youngandbad youngandbad
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

Sawyer’s mom paid $1.50 for a 3/4 pound box of cereal. How much is that per pound?

A.$1.50
B.$1.75
C.$2.00
D.$2.50

Respuesta :

jahnays16
jahnays16 jahnays16
  • 01-09-2017
the answer is c hope I helped
Answer Link
roenkere
roenkere roenkere
  • 01-09-2017
I believe the answers C
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT true about unit rates? A. A unit rate relates a quantity to 1. B. Unit rates can be used to compare two rates. C. Any rate i
Zero is not an element of the set of natural numbers. True or false
Of the following, which group is most likely to vote? A. 18-24 years old B. 21-35 years old C. 30-50 years old D. Senior Citizens
What can making predictions help with? A. Applying prior knowledge B. Telling the future C. Making accurate guesses D. Developing a way to think about what we a
Someone help me asap?
How can you put withstood and proceded in a sentence? Please help, Fast!! Thank You!
what is a counterexample for the following conjecture if a counterexample does not exist choose not possible conjecture all quadrilaterals are rectangles
78 boxes of dvd, each box has 116 in it. 19 boxes are shipped, how many are left
5.6 million x 1.8 thousand in scientific notation
Why did spain want to conquer the aztecs