jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Help? Which of the following contributed the most to the rapid growth of Spokane? A. discovery of coal in the Cascades B. discovery of gold in Idaho C. developm
What changes to landforms can ice cause?
41% of the students at an art college want to be graphic designers. About what fraction of the students want to be graphic designers?
a number greater than 18.55 and less than 18.6
What can government do to reduce unemployment?
what is 15% of 120 and how do you do it
how many quarters are in $3.50
multipule choice Which numbers belong to the range of the relation {(1, 0), (4, –3), (–3, 2), (5, 0)}? Choose all answers that are correct. A. 5 B. 2 C. 0 D
Write an algebraic expression for the phrase:six times a length w
What's 7/8x4/5? Cmon peeps it's hard