jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

A student tests two solutions with the same acid-base indicator. If the two solutions have different hydroxide ion concentrations, which would you expect to be
Which of the following is a step you should take to properly lockout and tagout electrical equipment and machinery? A. Avoid testing equipment and circuitry to
How do you find the area of a circle
please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
At 7 A.M. the temperature was -2°C. In the afternoon, the temperature was 11°C. What was the change of temperature during the day?
Billy has a dominating nature. What type of family environment is Billy likely to create for his children?
if two lines are parallel and one has a slope of 8, what is the slope of the other line
Tidal energy is generated from the
Which of the following entrepreneurs is credited with fabricating a revolutionary invention that made it possible for businesses to make decisions much more qui
Why did the Plymouth Colony become part of the Massachusetts Bay Colony?