djlongoria djlongoria
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

A pencil and ruler cost $1.50 together. The ruler costs $1.00 more than the pencil. How much does the pencil cost.

Respuesta :

gimpdog16
gimpdog16 gimpdog16
  • 01-05-2017
The pencil costs 50c
Answer Link
SNoory03
SNoory03 SNoory03
  • 01-05-2017
The pencil costs 50 p and the ruler costs £1
Answer Link

Otras preguntas

What qualities enable people to perform well when facing heart- pounding fear or stress? Think about your own experiences or those of someone you know, as well
What did Benjamin Franklin did that night with the kite
The fuel for a chain saw is a mix of oil and gasoline. The label says to mix 3 ounces of oil with 5 gallons of gasoline. How much oil would you use if you had 1
if the number of boys to girls in gym class is 2:3, what could be the number of students in the gym class
Help need as quick as possible thanks :)
Please just help me with the entire thing!!!!
How does this paragraph contribute to King’s letter as a whole? A. It introduces King’s argument and previews the reasons he will use as support. B. It uses emo
In ancient Rome, social classes were very rigid. O True O False
idk what he answer is pls help​
Need help with this.