fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Mi tío José ________ dibujar muy bien. A él le gusta el arte. saben conoce sabe conocen
Why do you think that luxury brands are particularly interested in investing in social media influencers?.
Compute the first four central moments for the following data: i xi 1 45 2 53 3 72 4 65 5 74
differentiate between nominal figures and real figures​
Describe a recent interview.
Complete the sentence: Installing and using a ventilation fan will help to control moisture and slow _________growth. A. mold B. dander C. allergen D. dust mit
where is tropical cyclone eloise located​?
Hobbit Book Elves relation to other characters? ​
Match the graph with the correct set of equations for the linear system. Then, classify the system as Consistent and Dependent, Consistent and Independent, or I
In 1793, in the case of ______, the U.S. Supreme Court ruled that sovereign immunity did not apply to states when sued in federal court.