Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Trapezoid MNOP has been transformed. The transformation can be expressed as (x, y) → (x − 6, y). Which transformation was applied?
Please help me !!! ( the directions are at the top of the picture ) Answer what you can correctly for a brainliest and also get a thanks ! Don't answer if you d
Anne should use a motor,buzzer,bulb,battery .to transfer electric energy into motion. She should also use a switch,resistor,buzzer,bulb. to start and stop the
If the initial velocity of the car in the previous problem (the car accelerates at 5.00 km/hr/s for 3.50 sec) is 22.6 km/hr, what is the final velocity of the c
Can you please write the equation and answer for the following question; It cost Sophia $530 to make wind chimes. How many wind chimes must she sell at $12 apie
joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs
A flagpole casts a shadow 10 ft tall. If a man is 6ft tall and casts a shadow 4ft tall how tall in the flagpole?
Read the paragraph and answer the question. (1) Some artists use junk to create their work. (2) They may create mosaics, collages, or even sculptures out of pie
Why were the Mycenaean palaces important places
If you want to avoid plagiarism you should a. make sure to use the original source's exact words b. use at least three other sources in your work c. include