TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
#3 Need help asap!!!!!!!!!
Which statement about forces is true? 1. Forces are defined by strength but not direction 2. Forces are defined by direction but not strength 3. Forces are defi
Question 1 with 7 blanks CLAUDIO (Yo) (1) (tener) ganas de ver un partido del Real Madrid en el estadio con mis amigos, pero no (2) (conseguir) los boletos. Tú
is -2.875 > -2 7/8?
What was Ben franklin and john adams’ role in trying to get france to join the war?
What part of speech is fluttering?
The number of centimeters y in a linearmeasurement varies directly with the number ofinches x in the measurement. Pablo's height is152.4 centimeters or 60 inche
Which of the following statements is true of the adolescent brain? a. Adolescents display fewer emotions due to the slow growth of the amygdala. b. The prefro
Plains,such as the Great Plains of NOrth America ,are large areas of flat level land.Plains have a Blank elevation and blank releif.
when Britain and France drew the new borders of the middle east , what did they base their borders on?