T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Body Mass Index uses _____ to determine body fat. A. Age and height B. Age and weight C. Height and weight D. Gender and weight
A potted plant is placed under a grow lamp, which provides 6,400 J of energy to the plant and the soil over the course of an hour. The specific heat capacity of
What is the answer to the Brain Teaser below
Find the equation of the line that is perpendicular to y = -2x + 1 and contains the point (8, 2). [?] y = x+ [
The triangles have a scale of 3: 5. What is the value of a? *
why is the Sunspot activity important?
Please help me I need this asap
Use Inverse operations to solve the expression. Enter your answer in simplest form. y 1 =8 16​
Can you give me a summary of Volleyball and how its preformed, please?
How do we categorize world instruments? A.)music from underdeveloped countries B.)instruments from Africa and Asia C.)instruments that are outside of the classi