Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the figure. The area is square units. ​
The wankel T. rex is in display at the Smithsonian Washington DC scientists estimate that it was 18 years old when it died. About how much did it weight?
Need help with a and b.
which way should a ceiling fan rotate in the summer
Why is drill important?​
Which has the largest atomic radius Pb or O
PLEASE HELP!! NO LINKS!!! The location in an office where a modem is housed depends on what factor? whether or not the company has an IT department in-house the
the figures are similar. find x. the ratio of the perimeters is 5:7​
NEED ME SOME HELP!!! Mrs. Brown has 7 more boys than girls in her class and has a total of 29 students. Which of the following systems of equations could be use
you have allowed the wheels of your vehicle to run off the edge of the pavement. you should