lolziekween
lolziekween lolziekween
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sally Snacks is selling snack bags for $2.99 per bag. They sell pallets with 50 bags for $97.88. How much will Ali spend if she buys 12 pallets of snacks? How many bags did she buy?

Respuesta :

schiou
schiou schiou
  • 05-03-2017
12 pallets of snacks costs ali $1174.56 (12*97.88). since there are 50 bags per pallet, ali buys a total of 600 bags (50*12).
Answer Link

Otras preguntas

Difference between 3/4 and 2/6
What changes within the star A lead to the red giant B?
QUESTION 34 Laws that serve to define how laws are used, applied, and enforced are known as ______ laws.
please help, which option would the answer be??
5x - (3x - 7) + 2y Please I need help The cat is sad because it can’t solve the equation      />  フ      |  _  _ l      /` ミ_xノ      /      |     /  ヽ   ノ     │
Given h(x)=-x+2, find h(2)
rearrange the word theet
Show that 0.357 is a rational number.
If you work, which form will you receive that reports the amount paid out to you during a particular year as well as illustrates any tax deductions already take
Name the two things that ravaged the Inca Empire and made it easy prey for the Spanish.