Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
$15.00 hope this helps!
Answer Link
WG10104 WG10104
  • 01-03-2017

15 dollars is the answer



Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate of 135 miles in 5 hours
Evolution _____. A) happens very quickly B) happens on a genetic level C) happens whenever an organism changes D) is the same as growth and metamorphosis
Identify H2 and describe its properties
Expand and Simplify a. 2(x+y)+3(x+y) b. 5(x+y)+2(5x-y) c. 5(x+y)+3(2x-y) d. 3(2c+d)-2(4p-3) e. 4(2p+2q)-3(2p-q)
Write 0.725 as a fraction in its simplest form
how to put 8x - 7y = 23 into slope intercept form
what helps exploding pods disperse
Americans were angry with France during the presidency of John Adams because __________.
What is the type of tissue that consist of living cells surrounding by an extracellular matrix?
Explain Each Part please!!! The cost C, in dollars , of building a concrete sidewalk varies directly with its lentgh , s, in meters A.. find an equat