HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression below 5+3*2-4^2*|-2| A) 43 B) 48 C)-16 D)-21
Which number or numbers appear to have only one line of symmetry
if 15% is $375, how much is 5%
how does a camera refract light
Why did secretary of state Thomas Jefferson criticize U.S policy towards france
Jenny spent 35 minutes doing research on the Internet. She finished at 7:10p.m. At which time did Jenny start her research?
Who won the 1968 US presidential election by running on a platform of a “victory with honor” in Vietnam? Richard Nixon Lyndon Johnson Robert Kennedy George Wall
Anyone who answers this correctly I will answer all your questions you have and give you a lot of extra points.......The ratio of the number of male lions to fe
Danica has laid out floor tiles so they form a rectangle with a perimeter of 18 inches.What is the difference between the greatest and least possible areas of
Simplify. 27 ÷ (–9 – (–6 )) A. 9 B. 3 C. –3 D. –9