itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Tropical fish owners must keep the water in the tank from getting too warm or the fish will die. Why is this true?
simplify 2x2(4x3 - 3x2 + 6x).
The Embargo Act of 1807 stopped trade with England, thus decreasing American production. TrueFalse
Explain the purpose of a key on a map
What are some persuasive 2 sided arguments that i can do for English? i need at least 3 ideas from our world today.
Which of these items would be a renewable resource? A. coal b. trees c. gasoline d. oil
The __________ perspective focuses on how people process, store, and use information.
Which of the following are you most likely to need when recovering an escaped cat? A. A head snare B. A cat bag C. Pepper spray D. Restraint gloves
Which type of soil is the most permeable?
How often should you use deep, relaxing breathing techniques? A. Only when you've gotten enough sleep B. Only during periods of stress C. No more than twice