DeandreF210735 DeandreF210735
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

1 block: 11 houses = 2 blocks : ??? houses

1 block 11 houses 2 blocks houses class=

Respuesta :

TeaH206753 TeaH206753
  • 03-11-2022
[tex]\begin{gathered} 1\text{ block =11 houses } \\ 2\text{ block = ? houses} \\ \text{cross multiply} \\ 2\text{ block=11}\times2=22\text{ houses} \end{gathered}[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

------Jim passes the class------ depends on his grade on the final essay.Both / andNot only / but alsoWhether or notHardly whenNeither/nor​
Andy drove from his home to his sisters house he stayed at her house and then drove back home. please help ASAP
Please help mee!!!!!!
If 12 pounds of apples cost $21.60, how much does each pound cost?
What is the value of the expression 3 divided by 3/4
The variable y has a proportional relationship with x as suggested by the graph. Use the graph to find the constant of proportionality.
10 points and brainliest if u answer right
I need help ASAP! A milk truck delivers 357 dozen gallons of milk to stores in 1 day. Write and solve an equation to find n, the number of gallons of milk the
f (x) = -x² + 6x - 18 Find f (-3)
WILL GIVE BRAINLIEST!!! PLEASE HELP!!!!An active citizen writes a letter to a representative in support of lowering taxes. This is an example of which of the fo