mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Valentine question: What happens to someone struck by Cupid's arrow?
shelly starts from rest on her bicycle at the top of a hill. After 6.0s she has reached a final velocity of 14m/s. what is shellys acceleration.
Cells that are not dividing remain in the...?
Lamar has n decks of cards. each deck has 52 cards in it. using n write an expression for the total number of cards Lamar has
Which of these is a force A) earthquake B) atmosphere
chris has a bag of sweets. there are more than 20 sweets in a bag. he shares his sweets equally between six people. Chris says "the number of sweets in the pa
In the figure, a ‖ b and m∠1 = 34°. What is m∠7? __ °
What is the least common multiple (LCM) of 6 and 8? A. 24 B. 48 C. 16 D. 2
Solve by substitution X+3y=1 and -3x-3y=-15
Describe three properties of a frozen fruit bar including its state of matter.