tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

if the perimeter of a rectangle is 318 inches, find the width and length. what's the answer?
what is the name of the shape of the graph of a quadratic function?
what is one of the values revealed throgh the indian epics
How many bits would you need if you wanted to have the ability to count up to 1000?
How would you calculate density for a cubic solid ?
Differentiate the following function: u = cube root of (t^2) - 6sqrt(t^3)
which planet is the coldest?
55% of what number is 22?
if x is a prime number, then x+1 is not a prime number. A counterexample is x=
ten less the quotient of a number and 3 and is 6