amberpetty2868 amberpetty2868
  • 04-04-2022
  • English
contestada

Why does orwell use allegory in animal farm? select two options.

Respuesta :

anamous1 anamous1
  • 04-04-2022
The options are option B and option D
Answer Link

Otras preguntas

can anyone give me some sentences for present simple, present continuous, present perfect, present perfect continuous ????
How do I solve part A
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
alguien que me pueda ayudar a hacer mi tarea !!!!d. En la granja de Don José debe entregar 325, 56 Kg de maiz para alimenter sus animales, pero recibieron ¿cuán
Use the distributive property to clear parentheses
Two students try to move a heavy box. One pushes with the force of the 20N while the other pulls with a force of 30N in the same direction. What is the work don
Gena wants to estimate the quotient of –21.87 divided by 4.79. Which expression shows the estimate using front-end estimation?
A representative for a soup company conducted a survey to determine whether people in a city were aware of the soup company's new advertising campaign. The rese
Geometry, please answer question ASAP
Quiz!What is the name of the capital city of Indonesia and Malaysia?​