gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

If Fernando paid $450 for a notebook that was 75% of the original price, what was the original price?
my number has 2 hundreds the tens digit is 9 more than the ones digit
What is one negative effect of the huge oil reserves in Nigeria? (1 point) a.deforestation b.desertification c.air and water pollution d.unemployment
How is the conflict between Bilbo and the dwarves resolved? a. The dwarves trust Bilbo and look to him for leadership. b. The dwarves give Bilbo a share of th
Which of these sentences uses the passive voice? You can succeed if you set goals and work hard. If I set goals and work hard, I can succeed. Success can be ach
what twice daily event would cause water levels around jamestown to rise and cause wells and fresh water streams to become brackish
Of the European countries that settled America, which country was primarily interested in fur industry? * A.) France B.) Spain C.)Portugal D.) England
What is one of the most important rules to remember about healthy eating? A. Eat only low-fat, low-salt foods while training. B. Eat 10 or more servings of frui
solve this equation: 5/8y=-1
No real religious freedom was practiced among the Puritans. a. True b. False