jayceebey04 jayceebey04
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

(b) Ashley bought 21 pounds of flour for $9 br />
How many pounds of flour did she get per dollar?

pounds per dollar

Respuesta :

ma44857
ma44857 ma44857
  • 04-03-2022

Answer:

She got 2.3 pound per dollar

Step-by-step explanation:

Because 21/9 is 2.3

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help !!
Help please !!!!!! ASAP
22 POINTS *True or False * 1. The Amazon forest is bigger than Europe ( ) 2. It contains most of the world’s trees ( ) 3. Deforestation leads to climate cha
Which of these kinds of demographics would owners of a new fitness center probably be most interested in when examining target markets? education lifestyle mar
ANOTHER 99!!!!!! What is the wavelength of a sound wave that has a speed of 340 m/s and a frequency of 520 Hz?
please help, I don't have a great understanding of simplifying polynomials Simplify the following polynomials, showing all of your work for full credit. Part A:
Taylor Music Center has 5 CD players on hand at the balance sheet date. Each costs $400. The current replacement cost is $380 per unit. Under the lower-of-cost-
Using the variable c for the unknown number what is the sum of 5 times a number and 9 is equal to 6
which of the following statements could be said about the Mexican-American War
***I’m not sure need help***