mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the best Latin translation for "I dedicated"?
Name three specimen collection methods?
A social audit is a systematic assessment of employee happiness within a company.
you are writing an essay on the wolly mamoth and using this text as a source. based on this article which topic should not be included in your outline for your
Which statement about g(x)=−x2+x+20 is true? The zeros are −5 and −4, because g(x)=−(x+4)(x+5). The zeros are −5 and 4, because g(x)=−(x−4)(x+5). The zeros are
For most of American history prior to the New Deal, the government and most of American society promoted laissez faire policies for the economy. How did the Gre
PLZZZZ HELP WORTH 150 POINT AND I CANT FIGURE IT OUT. look at the attachment
y = 3/4 is a solution for 8x - 3 > 2
The proper three-dimensional shape and folding of a protein is assisted by _________.
Three chairs weigh eighteen kilograms and seven hundred fifty grams. What is the weight of one chair?