marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

my teacher hasn’t been very helpful need help please
Inverse for h(x)=2x-4/3
Estimate the solution to the system of eqYou can use the interactive graph below to f2x + 3y = 6-4x + 3y = 12​
Express 4 percent as decimal
Nicole needs to spend at least 4 hours each week practicing the guitar. She has already practiced 2 1/3 hours this week. She wants to split the remaining practi
74. Once the specific item mentioned in a search warrant is found: a. the search must stop. b. the officers must take a break. c. the officers can keep looking;
Which of the following pairs are alternate exterior angles?A.6 and 7B.2 and 7C.5 and 4D.5 and 2​
Let g(x) be the reflection of f(x) = x² + 3 in the y-axis. What is a function rule for g(x)?
HELP!! In what ways are fats and steroids similar to each other, and in what ways are they different?
use the properties of inequalities to isolate the variable W. 600-25w greater than or equal to 200