kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Are you living for the future or the past?
Which technology had the greatest impact on the experiences of soldiers during WWI?
Find only C please i don't need A or B
Which string method returns true if the character is a lowercase letter? letter = input("Enter a letter: ") islower(letter) isLower(letter) letter.islower() * i
Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the total cost of her ribbon to the nearest cent? Fill in the blanks with an operatio
Expand to write an equivalent expression… 1/2(-4x + 2y)
The threadlike structures found in the nucleus of each human cell and made up of deoxyribonucleic acid are called.
¿Que son las Palabras variables?​
Who did the United States believe was harboring the terrorists responsible for the September 11 attack? (5 points)
Stuart and Francisco designed a black rocket and a white rocket during an aerospace class. Both rockets were launched after class. During the launch, Stuart and