emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

What is an attribute? Give an example of an entity with some attributes.
2NaHCO3-->Na2CO3+H2O+CO2
What are the steps to solve this problem? 0.000027 ÷ 0.000009
the walrus below ate 12 gallons of ice cream how many quarts of ice cream did he eat
9) 337The 3 in the hundreds place is _the value of the 3 in the tens place.​
A scientific explanation states that plants produce carbohydrates through the process of photosynthesis and that photosynthesis can only take place in the prese
Select all that apply. Which of the following countries currently uses the English System? United States France England Canada
Selena’s family went on a trip.The total hotel bill was $659.The cost of the airfare was $633.Use mental math to find the total cost for the hotel and the airfa
4. In the Exploration, the sled does not move at all when two equal forces are applied opposing directions. Explain the reason behind this.
what is the length of EF in the right triangle below?