laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

how do you write 701,245 in two other forms?
convert 8 21/40 to a decimal
At 3:30 P.M. the angle between the hands of a clock is
What was a strength for the British during the American Revolution? a. the size of their military b. their ability to acquire supplies c. fighting a war abro
Tyler wrote a paper describing life in England in the eighteenth ________,from_______to_____. A century 1801, 1900 B decade 1701, 1800 C century 1700, 1799 D ce
brad grew 4 1/4 inches this year and is now 56 7/8 IN tall write and solve an equation to find Brads height at the start of this year. show that your answer is
I need help with world history can anybody answer this question? Which of the following choices gives an absolute location? a. northwest of the city limits b.
please help me school is open tomorrow I need to get those done please someone who have a good heart help me please. i'll give you 35 pts
write the number name for 43,080,700
how do you solve this |7p+4| ÷ 8 =3