ahmadsahi8184 ahmadsahi8184
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

At the seafood market, a pound of tuna cost $8. 55. Jeremy bought 8 3/5 lbs for a Sunday dinner.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2022

[tex][Hello,BrainlyUser][/tex]

Answer:

$73.53

Step-by-step explanation:

Since 1 Pounds cost → $8.55

Then 8 3/5 * $8.55 = 73.53

Hence, Jeremy bough 8 3/5 for $73.53

[CloudyBreeze]

Answer Link

Otras preguntas

culinary arts 20 POINTS What is the difference between broiling and braising? A. Broiling uses both dry and moist heat methods of cooking, while braising is mo
what is the meaning of life
Which expression is a PRODUCT? A) 8(6 + 3) B) 8 (6 + 3) C) 5(2) + 2(6 x 3) D) 5(2 + 3) - 4(8 + 1)
The topic is defined as the_______.
So I have to write a letter as if I was Joseph Stalin dedicating it toward my people (his people) can you please help me just start the letter please? It has to
Please help me!! I will mark brainliest
What technique does Chaucer use to create lively characters
what region wants independence for Buddhists in a communist country?
When preparing to lift a patient, you should assess the patient, assess the environment, get the necessary ________________ and help you need, and perform the t
Anybody know this answer.?