ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Combine the like terms to create an equivalent expression −n+(−3)+3n+5
24 lessthan 3 times a no itself is a no.what is a no?​
Mohamed wants to buy a television that costs $800, including taxes. To pay for the television, he will use a payment plan that requires him to make a down payme
Answer ASAP. 1+ 4.25n + 3/2 p-3+ (-2p) + 5/4n
Please answer correctly !!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!! URGENT
20 palabras positivas y 20 palabras negativas sobre la éticaME AYUDAAAAAAAANNNNN PLISSS URGENTEEEE DOY CORONITAAAAAA YA YA YA YA YA YA
The fossils found in the bottom layers of sedimentary rock are probably?
Examples of strict aerobe
the answer to the question above accurate please
Compare the amount of work done when a force of 2N moves an object 3 meters with the work done when a force of 3N moves an object 2 meters. -