nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Is the relationship shown by the data linear? How can you tell if it is or is not? If so, model the data with an equation.
In this sentence, identify the tense of the verb in boldface. d Hitchcock will always be the master of suspense.
adding mixed numbers. Can someone help me correct my answer? 7 1/10 + 3 5/6 Answer: 1/10 × 3/3 = 3/30 5/6 × 5/5 = 25/30 7 3/3
The function f(x) = square root -x is shown on the graph. Which statement is correct?
Express 120 as a product of two numbers, one of which is less than the other
What protein is like bricks stacked up like columns , giving the nerve cell its shape?
Alcohol consumption disrupts the formation of lasting memories by
(Algebra 2 Conics): -1/4(y+2)^2 = x-7 I know this is a parabola, but I don't know how to find the vertex, focus, and directrix.
Find the average rate of change of f(x)=3x^2-3 from 3 to 9 is
Help please ASAP I don’t understand this